FESTYN ZAWODOZNAWCZY – „PRZEJDŹ NA ZAWODOWSTWO”

11 grudnia 2015r. w godz. 08:30– 11:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubawie odbyła się III edycja Festynu Zawodoznawczego „PRZEJDŹ NA ZAWODOWSTWO”. Głównym założeniem imprezy było przedstawienie młodzieży II i III klas gimnazjów z Lubawy, Kazanic,  Prątnicy,  Sampławy,  Nowego Grodziczna, Grabowa, Wałdyk, Rybna, Hartowca i Mroczna możliwości dalszego kształcenia. Organizatorami Festynu Zawodoznawczego byli: Zespół Szkół w Lubawie oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.:  Konsultant ds. kształcenia zawodowego z ODN w Elblągu – Pani dr Danuta Oleksiak,  Dyrektor Warmińsko Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie – Pan Mieczysław Królicki,  Kierownik Centrum Kształcenia Zawodowego Izby Rzemieślniczej w Olsztynie- Pani Anna Zajączkowska,  Starosta Powiatu Iławskiego – Pan  Marek Polański, Zastępca  Wójta -Pan Marian Licznerski.

Podczas Festynu Zawodoznawczego zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursie organizowanym przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie pod nazwą: „RZEMIOSŁO W OBIEKTYWIE”.  Jury w składzie: Anna Łachmańska – Dyrektor Biura Cechu, Iwona Pruchniewska – Członek Cechu w Lubawie, Agnieszka Nehring –Członek Cechu w Lubawie przyznało 4 wyróżnienia oraz 3 nagrody główne:
Wyróżnienia:  KRAŚNICKA DOMINIKA – uczennica Gimnazjum w Sampławie,  PATRYCJA KLINIEWSKA – uczennica Gimnazjum w Rybnie,  MEDERSKA SYLWIA – uczennica Gimnazjum w Sampławie, BURZYŃSKA KAROLINA – uczennica Gimnazjum w Sampławie.
Nagrody główne: I MIEJSCE PATRYCJA MACIOŁEK – uczennica Gimnazjum w Prątnicy,  II MIEJSCE JAKUB KRAJEWSKI – uczeń Gimnazjum w Grabowie Wałdykach , III MIEJSCE KATARZYNA SŁUPSKA – uczennica  Gimnazjum w Grabowie Wałdykach.

Uczniowie obecni na Festynie Zawodoznawczym mieli możliwość wysłuchania wystąpienia doradcy zawodowego – Pani dr Danuty Oleksiak, która w ciekawy sposób przedstawiła, najczęściej popełnianie błędy przy wyborze zawodu. Następnie Pani Monika Chylińska przeprowadziła  Test predyspozycji zawodowych – dzięki któremu gimnazjaliści mogli poznać swoje cechy , zalety, predyspozycje, które decydują o właściwym wyborze zawodu. Ciekawą atrakcją były też  przygotowane dla uczniów konkursy: „BŁYSKAWICZNA SZAFKA” –  prowadzenie Constract,  „MAGICZNE SZKIEŁKO” – prowadzenie Szkłomal, „BOMBOWE ZAWODY” – prowadzenie Isabella, „SPIĘCIE W OCZACH” – prowadzenie Zespół Szkół , „ZŁOTA CHOCHELKA” – prowadzenie Wichrowe Wzgórza. Pierwszą część imprezy zakończył pokaz mody branżowej lokalnych przedsiębiorców przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Lubawie.  W dalszej części Przedsiębiorcy przedstawiali swoje firmy i oferowali gimnazjalistom praktykę zawodową w roku szkolnym 2015/2016

Dziękujemy sponsorom nagród, a w szczególności Firmom:         P.P.U.H. i E. SZYNAKA, „LIBRO” Marek Liberacki, CONSTRACT Export – Import Sp. z o.o., F.H.U. SZKŁOMAL Piotr Truszczyński, , GASTROMAX Przemysław Grochocki, Iwona Pruchniewska, STYLIZACJE Ewa Projs, Salon Fryzjerski „KAMILA”, Salon Fryzjerski Agnieszka Nehring,  KARCZMA „NAD SANDELĄ” Wiesław Mergalski, Spółdzielnia Rolniczo – Handlowa ROLNIK, PIEKARNIA-CUKIERNIA-HANDEL Grzegorz Niesiobędzki,   Isabella Zespół Szkół w Lubawie oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie.